09.02.20
asxasxa

KONTAKT


FUNDUSZ 9/11

Fundusz kompensacyjny dla ofiar z 11 września

Żadna kwota pieniędzy nigdy nie zrekompensuje wielu tragedii wynikających z wydarzeń z 11 września 2001 r. Fundusz kompensacyjny dla ofiar z 11 września jest pomocą dla osób, które zostały ranne lub zachorowały w wyniku ataku na WTC.

Fundusz kompensacyjny dla ofiar z 11 września, znany również jako 911 VCF, który jest skrótem od funduszu kompensacyjnego dla ofiar z 11 września, został utworzony przez rząd federalny w 2002 roku, aby pomóc rodzinom osób, które zginęły w atakach, a także osobom udzielającym pierwszej pomocy, pracownikom World Trade Center i mieszkańcom Dolnego Manhattanu, którzy nie mogli już pracować z powodu chorób związanych z 11 września.

Pierwotny fundusz wygasł w 2003 r. Z biegiem czasu stało się jednak jasne, że katastrofa World Trade Center była odpowiedzialna za wiele chorób - takich jak nowotwory i choroby układu oddechowego - które rozwijają się przez wiele lat, dużo dłużej.

W 2010 r. Kongres uchwalił ustawę o zdrowiu i odszkodowaniu Jamesa Zadrogi 9/11, która przedłużyła fundusz kompensacyjny dla ofiar i zapewniła świadczenia zdrowotne, aby pomóc osobom, które nadal cierpią z powodu fizycznych skutków ataków. Prezydent Barack Obama podpisał ustawę 2 stycznia 2011 r. Nowe prawo zostało nazwane na cześć Jamesa Zadrogi, nowojorskiego detektywa policji, który spędził 450 godzin pracy w Ground Zero i zmarł pięć lat później z powodu chorób układu oddechowego spowodowanych pyłem, który wdychał w scena.

W grudniu 2015 r. Ustawa o zadrodze została ponownie autoryzowana, przedłużając świadczenia zdrowotne o kolejne 75 lat i dodając kolejne pięć lat do życia funduszu kompensacyjnego dla ofiar.

Potrzebujesz info teraz?
Zadzwoń: 917-484-7687
Proś Justynę